مقالات مقوا

تاریخچه وسیر تکاملی بسته بندی با مقوا وکاغذ

تاریخچه وسیر تکاملی بسته بندی با مقوا وکاغذ

تاریخچه چاپ و بسته بندی
تاریخچه و سیر تکاملی بسته بندی با مقوا وکاغذ به تاریخچه ساخت کاغذ بر می گردد.
پس از اختراع کاغذ توسط چینی ها وانتقال این فناوری از طریق مسلمانان به اروپا ، نخستین کارخانه کاغذ اروپا در اسپانیا تاسیس شد.

بعدها در هلند بااختراع دستگاه هولندر یا کوبنده گامی دیگر درجهت توسعه این صنعت برداشته شد. اختراع ماشیت چاپ توسط گوتنبرگ ، قابلیت های استفاده ارز کاغذ و مقوا برای بسته بندی را ارتقاع بخشید. برادران رینیر با کمک مهندس دانکین دستگاه فوردرینیر را برای ساخت کاغذ اختراع کردند. این دستگاه صنعت کاغذسازی را متحول ساخت.
در اواسط قرن نوزدهم استفاده از نوارهای موجی شکل در کالاهای مردانه بسیار مرسوم بود. در سال ۱۸۷۱ آلبرت ال . جونس استفاده از لایه های موج دار میانی را ، برای محافظت بیشتر از بطری های شیشه ای در هنگام حمل وجابه جایی در انبار به نام خود ثبت کرد. سه سال بعد در سال ۱۸۷۴ هموطن دیگرش الیور لانگ آمریکایی، استفاده از یک لایه موجدار درمیان دو سطح مقوایی را معرفی کرد. از آن زمان به بعد تا امروز استفاده از مقوا های موجدار (فلوت) یا همان کارتن، در صنعت بسته بندی جهان متداول شد.

author-avatar

درباره admin2

فروش کاغذ a4|پخش کاغذ a4|فروش اینترنتی کاغذ آ4|قیمت کاغذa4 خرید آنلاین و قیمت انواع کاغذ و ورق A4 و A3 بی خط، خط دار، رنگی، سفید و برچسب دار، اشتنباخ، پی اچ.فتوگلاسه ، کالرکپی، موندی ،عروسکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *